Bursa Web Tasarım
MENÜ

Kurumsal Kimlik

 » Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nedir?

Bir şirketin değerleri, vizyonu, misyonu, hedefleri ve imajı, kurumsal kimlik olarak bilinen görsel ve sözel unsurlardan oluşur. Bir şirketin dışarıda nasıl göründüğü ve algılandığı önemli bir bileşendir. Logo, renkler, tipografi ve kurumsal iletişim dahil ancak bunlarla sınırlı değildir. Şirket, bu öğelerin düzenli ve düzenli olarak kullanılmasıyla kendini daha iyi tanımlar ve daha iyi tanınır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, çalışanların, müşterilerin ve diğer paydaşların şirket hakkında olumlu bir izlenim edinmesine yardımcı olur. Ek olarak, işletmenin rekabet avantajı kazanmasına ve farklılaşmasına yardımcı olur. Şirket değerleri ve hedefleri, kurumsal kimlik oluştururken yaratıcı bir şekilde bütünleştirilmelidir. Sağlam bir temele ve uzun vadeli planlamaya sahip bir şirket, güvenilirlik ve istikrar algısını artırır.

Profesyonel bir kurumsal kimlik tasarımı yapmak istiyorsanız, alanında uzman ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz. Çalışmaya başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başarılı Bir Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması nasıl olmalıdır?

Tasarım yapılırken uyulması gereken bu kurallar, müşteriler üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Farklı Olmak

Günümüz rekabetçi pazarında, markaların net bir şekilde farklılaşması gerekmektedir. Temsil ettikleri ürün veya hizmetin dikkat çekmesi, akılda kalıcı olması ve tercih edilmesi için ayırt edici bir görünüme sahip olmaları büyük önem taşır.

Alaka Düzeyi

Markalar, insanların dünya görüşleriyle bağlantı kurmalıdır. Hedef kitlelerinin arzularını ve gereksinimlerini iyi anlamak ve onlarla aranızda bir bağ kurabilmek şirketlerin gelecekteki talepleri şekillendirmesi için zorunludur.

Tutarlı Olmak

Markalar ve işletmeler, hedef kitleler arasında güven oluşturmak için sözlerinde ve eylemlerinde tutarlılık göstermelidir. Mesajlar, pazarlama stratejileri, marka deneyimleri ve ürün sunumları birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Saygı

Kurumsal kimlik, kurumun iç ve dış dünyada görünen yüzü olarak kabul edilir. İç ve dış pazarlar, farklılaştırılmış, ilgi çekici ve sürekli bir markayı takdir eder. Bir marka, vaat ettiği deneyimi gerçekten sunarak kazandığı itibarla saygı görür.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Şirketler, kurumsal kimliklerini oluştururken profesyonellerle işbirliği yapmalıdır.

Kurumsal kimlik nasıl oluşturulur sorusuna cevap verirken, uzun vadeli olacağı, şirketi her alanda temsil edeceği ve halkın güvenini kazanacağı unutulmamalıdır. Daha iyi bir şekilde ifade etmek için kurumları bireyler olarak düşünelim ve kurumsal kimliği o kişinin kişisel özelliklerine göre görelim.

Her gün aynı konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşan bir karaktere güvenilebilir miyiz? Güvenemeyeceğimiz için şirket kimliği aynı olmalıdır.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde, her yönden kurumu temsil edebilecek bir tasarım gereklidir. Değişmez öğelerin sınırları bu şekilde çizilir. Bu tasarım, kurumu anımsatmalı ve mesajını kısa sürede iletmelidir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Çalışma Süreci

Kurumsal kimlik tasarımı konusunda profesyonel bir çalışma mı istiyorsunuz?

Hazırlık Aşaması : Anlaşılan iş için net bir teslim tarihi belirlenir ve müşteriyle en uygun planlama yapılarak fikir alışverişi gerçekleştirilir. İşin aciliyetine göre fiyat-performans dengesi değişiklik gösterebilir. Digital Karınca, yerine getiremeyeceği işleri asla kabul etmez.

Çalışma Süreci : Ekibimiz, projeyi belirlenen teslim tarihine yetiştirebilmek için yoğun bir çalışma temposuna girer. Bu süreçte, yapılan her düzenleme müşterinin onayı ile devam eder, böylelikle proje tamamlandığında herhangi bir sürprizle karşılaşılmaz.

Sonuç : Projeniz tamamlandığında, profesyonel grafik tasarım hizmetlerimizden dilediğiniz gibi ve dilediğiniz alanda faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Markanızı Bir Adım Öne Taşıyın

Kurumsal kimlik tasarımı kapsamında alacağınız hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz.

✓ Logo Tasarımı

✓ Kartvizit Tasarımı

✓ Antetli Kağıt

✓ Broşür Formatı

✓ Katalog Tasarım

✓ Banner Tasarım

✓ Email İmza